Havalı yatak nasıl şişirilir ve boşaltılır?

Havalı yataklar, genellikle elektrikli bir hava kontrol ünitesi ile şişirilir ve boşaltılır. Bu ünite, havalı yatağın içindeki hava keselerini kontrol etmek için kullanılır. Hava kontrol ünitesi, genellikle bir uzaktan kumanda veya düğmeleri olan bir kontrol paneli ile birlikte gelir.

Havalı yatağın şişirilmesi için şu adımlar izlenir:

  1. Hava kontrol ünitesinin prizlere takılması gereklidir. Daha sonra hava kontrol ünitesinin kablosu, havalı yatağın bağlantı noktasına bağlanır.
  2. Havalı yatağın valfleri açılır. Valfler, havalı yatağın şişirilmesi veya boşaltılması için kullanılan küçük hava delikleridir.
  3. Hava kontrol ünitesindeki düğmeler veya uzaktan kumanda kullanılarak hava yavaşça yatağın içine pompalanır. Hava keseleri şişmeye başlayacak ve yatak şekillenmeye başlayacaktır.
  4. Yatak istenilen sertliğe ulaştığında, hava kontrol ünitesindeki düğmeler veya uzaktan kumanda kullanılarak hava akışı durdurulur. Valfler kapatılır ve havalı yatak kullanıma hazır hale gelir.

Havalı yatağın boşaltılması için ise şu adımlar izlenir:

  1. Hava kontrol ünitesindeki düğmeler veya uzaktan kumanda kullanılarak hava yavaşça yataktan çekilir.
  2. Havalı yataktaki valfler açılır ve hava yataktan tamamen çıkana kadar beklenir.
  3. Hava kontrol ünitesi, kablosu havalı yatak bağlantı noktasından çıkarılarak prize takılır.
  4. Havalı yatak katlanarak saklanabilir veya taşınabilir hale getirilebilir.

Havalı yatakların şişirilmesi ve boşaltılması işlemi oldukça kolaydır ve hava kontrol ünitesi ile hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

https://www.marmaramedikal.com/blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir