Ürün Kodu: BHY-50

45 Derece Pozisyona Sahip Havalı Yatakların Özellikleri

Yoğun bakımlarda kullanılan ultra pozisyona sahip havalı yataklar, üstün kullanım özelliği gösterir. Sağ ve sola 45 derecelik bir açı ile dönüş sağlayan havalı yatak modelleri, yoğun bakım tedavileri için uygun olarak tasarlanmıştır.

Havalı Yatakların Genel Özellikleri

Havalı yataklar, içerisindeki boru sisteminin özelliği sayesinde yatak içerisinde hava geçişi sağlar. Günün her saati motor bağlantısının aktif olması nedeni ile pozisyon ayarını kendisi ayarlar. Yatakta bulunan koruma özellikli borular sayesinde, hastanın olası bir düşme durumu engellenir. Her türlü karyola için uygun olan havalı yataklar, her çeşit hasta karyolası ile kolayca uyum sağlar. Tercihe göre, kullanılmak istenmediği durumlarda özellikler kapatılarak standart bir yatak olarak kullanılabilir. Yatağın havalandırma sistemini oluşturan geçiş boruları sert plastik malzemeden üretilmiştir ve aşınmaz.

İç Sistem Özellikleri

Ultra pozisyona sahip havalı yataklar, içten ABC sistemdir. Sistemsel olarak üç kattan oluşan borular, yatak içerisinde sürekli hava geçişi sağlar. Aktif olarak çalışan boruların büyük bir kısmı hava ile dolar. Bu hareket ile hastanın vücudundaki kan hücresi aktif bir yapıda kalmayı başararak hayatta kalır.

Havalandırma Özelliği

Yatak üzerinde bulunan mikro özellikli gözenekler sayesinde hava sirkülasyon olayı gerçekleşir. Yatak içerisinde gelişen bu hava dalgalanması ile hastanın vücudunda yara oluşumunu engellemek esastır. Hava geçişi bulunmayan bir yatak, hastada yara oluşumuna sebep olur.

Motor Özellikleri

Havalı yatağın motoru, son derece sessiz bir sisteme sahiptir. Motor birden fazla devir ayarındadır ve ayarlanabilir özellik gösterir. Açmak ve kapatmak için butonları bulunan havalı yatakta her 10 dakikada bir otomatik olarak hava geçişi işlemi gerçekleştirilir. Sağ ve sol yönde gerçekleşen bu hava değişimi ile hastanın vücudunun hava alması sağlanır.

Güvenlik Ve Garanti Koşulları

Ultra pozisyon veren havalı yatak çeşitlerimiz ithalatçı firma garantisine sahiptir. Herhangi bir problemde bütün koşulları kabul eden ithalatçı firma, olası değişim durumlarına karşın yataklara 2 yıl garanti süresi tanır. Bu süre içerisinde yatakta oluşacak her türlü sorunla ilgili olarak gerekli bütün garanti işlemlerini ithalatçı firma karşılamaktadır.